wtorek, 3 marca 2015

Zamek Tenczyn w zimowej szacie...

Większość z nas miała nadzieję, że już wkrótce zawita upragniona wiosna... Cieszyłam się jak dziecko i witałam przedwiośnie... Kwitły już krokusy, przebiśniegi, olchy,  leszczyny... A tymczasem  wczoraj wieczorem, zaczął padać śnieg i padał przez cały dzisiejszy dzień... Po godzinie 16-tej wyszłam do Małego Lasku zanieść sarnom świeże jabłka... W porę zdążyłam. Na łące pojawiła się sarnia para... Nic się nie zmieniło... Zwierzęta są niezwykle czujne... Przystają, strzygą uszami... Powoli, na swych zgrabnych nogach przemierzają trawy... Idą w kierunku pozostawionego jedzenia... Potem udają się do Małego Lasku... Wiedzą, że czekają tam pachnące, chrupiące  jabłka...Sądziłam, że nie zdążę pokazać zamku Tenczyn w zimowej szacie... A jednak udało się za sprawą dzisiejszego śniegu... Prawdę powiedziawszy znam ten zamek prawie na pamięć... Przypuszczam, że i Wy go również znacie... Pokazywałam go na blogu... Ilekroć jadę autostradą A-4 zawsze na niego spoglądam... Często zjeżdżam z drogi, o ile czas mi  pozwala. Tak było i tej soboty 31 stycznia... Było bielusieńko... Na polach leżał śnieg... Drzewa i krzewy ubrane w płaszcz pani zimy... Mimo, że dzień był pochmurny, oczom moim ukazały się lekko przymglone, bajkowe krajobrazy...Zawsze zatrzymuję się na wzgórzu... Naprzeciwko mam dostojne ruiny wapiennego zamczyska...W oczy rzuca się potężna gotycka Wieża Nawojowa przykryta czerwonym dachem... Po lewej stronie jest barbakan a po prawej ruiny bastei z XVI wieku... Wyraźnie widać, że była ona pięcioboczna i wielokondygnacyjna... Miała strzelnice oraz zwieńczenia attykowe... U podnóża zamku głęboki jar od strony zachodniej o pionowej ścianie... Nigdy nie byłam tutaj zimą... Teraz wiem, że warto było przyjechać i zobaczyć jak zamek pokrywa delikatny puch śnieżny...

Wracam myślami do pięknych letnich, jesiennych krajobrazów.  Można je zobaczyć: 
  TUTAJ,        TUTAJ,     TUTAJ,   TUTAJ,    TUTAJ,

Jedna z legend głosi, że do Ziemi Krakowskiej około 800 roku przybył Tymek Starża... Nad Wisłą założył zamek, Tyńcem zwany... Tymek miał dwie córki... Z pierwszego małżeństwa,  Przeginię z drugiego, Iris... Po słowiańsku, Tęcza. Obie córki, jeszcze poganki wedle ówczesnego zwyczaju spędzały czas na łowach i trudniła się wojaczką... Pierwsza zbudowała zamek obronny, zwany Przeginią... Druga, Iris zbudowała zamek warowny na skalistej górze, nazwawszy ją Tęczynem. Tęcza trudniła się czarami i wróżbami... Przeginia zmarła ponoć w 858 roku, a Tęcza 865.


Więcej wiadomości na temat zamku    tutaj można przeczytać

Zrobiłam kilkanaście zimowych zdjęć i po krótkim spacerze wróciłam do samochodu...
Musiałam jechać dalej.Tak wygląda zamek z lotu ptaka. 
Zdjęcie pochodzi z Internetu.

Wizualizacja zamku wykonana przez Pana Kamila Hojarczyka. Zdjęcie pochodzi z Internetu.

Próba rekonstrukcji Zamku Tenczyn przez Pana Krzysztofa Czyża. Zdjęcie pochodzi z Internetu.

Znalezione obrazy dla zapytania rekonstrukcja zamku tenczyn


Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze.
Pozostawiam serdeczne pozdrowienia...


105 komentarzy:

 1. Wspaniała podróż do krainy jurajskich warowni, legend i rycerzy.Śliczne zdjęcia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się przyznać, że mam słabość do polskich zamków, bo to świadectwo naszej historii...
   Bardzo żałuję, że większość została zniszczona przez Szwedów.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. gorgeous hillsides and winter views. great castle and pretty deer, too!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I like the castle in winter coat. It's beautiful.
   Greetings.

   Usuń
 3. Miałam przyjemność zobaczyć ten zamek z bliska ale nie w zimowej szacie. W takiej scenerii też wygląda pięknie. Wspaniałe zdjęcia Lusiu. Przesyłam uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy tego miejsca nie widziałam zimową porą.
   Okazało się niezwykłym miejscem.
   Nawet nie przeszkadzało mi pochmurne niebo.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 4. Piękny zamek w pięknej zimowej szacie. Nie wiedziałam, że ma taką historię.
  Łucjo, pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Historia tego zamku jest przebogata. Pierwszy zamek drewniany istniał już w 1320 roku.
   Władał nim możny ród Tęczyńskich. Bywali tutaj Mikołaj Rej, Jan Kochanowski i inne sławne postaci.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 5. Wspaniała relacja z zimowej podróży ! I w zimowej i w letniej szacie zamek wygląda pięknie !
  Lusiu, cieszę się że Twoja parka sarenek ma się dobrze i odwiedza stołówkę :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był maleńki przystanek na trasie mojej podróży.
   Ja też bardzo cieszę się z pary sarenek. Nigdy nie sądziłam, że kozioł jest taki opiekuńczy.
   Sarenka teraz potrzebuje dużo pożywienia, on to wie i niewiele zjada. Cały czas pilnuje i obserwuje teren.
   Hmmm, jak wiele mogliby ludzie nauczyć się od zwierząt.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 6. Średniowiecze, to był okres, sprzyjający budowie takich zamczysk. Cała Europa jest nimi usiana. Jakieś tajemnicze przejścia, tunele... Uwielbiam je oglądać.
  Pozdrawiam Lusiu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy wiesz, że jedna z legend mówi, że od zamku Tenczyn prowadzą długie, na kilka kilometrów lochy do kościoła w Tęczynku. Mogli nimi mieszkańcy bezpiecznie opuścić zamek w razie napadu wroga.
   Mam nadzieję, że jednak zamek w szybkim czasie zostanie otwarty. Mogłabym wejść po rusztowaniach ale jak pewnie wiesz mam pewne zasady. Jak jest zakaz fotografowania to nie robię żadnych zdjęć. Jak jest zakaz wchodzenia po rusztowaniach to nie czynię tego.No cóż. Taka jestem.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 7. Zamek prezentuje się przepięknie w zimowej szacie. Nie dziwię Ci się, że bywasz tam regularnie - mając Tenczyn niedaleko też ulegałabym pokusie zajeżdżania tam tak często jak się da. Z przyjemnością przeczytałam o historii zamku - świetna lektura do świeżo zaparzonej herbatki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jadąc autostradą A-4 w kierunku Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa i dalej staram się zobaczyć jak postępują prace przy jego remoncie.
   Do zamku mam sporo kilometrów ale dla mnie to nie jest żadna przeszkoda...
   Kiedyś była to piękna rezydencja a w Oświeceniu Tenczyn, nazywany drugim Wawelem.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 8. Witaj, droga Lusiu :) Na piękny post dzisiaj trafiłam. Twoje zdjęcia, opowieść i dobrana do nich muzyka sprawiły, że zobaczyłam oczami wyobraźni Iris z rozwianym włosem siedzącą oklep na koniu i pędzącą po zboczu zamkowego wzgórza... Kocham zamczyska a chyba jeszcze bardziej ich ruiny - są bardziej tajemnicze, mają w sobie tyle niedopowiedzeń. W Tenczynie nigdy nie byłam, więc oglądam z prawdziwym zaciekawieniem. Pięknie położony i potężny. Skoro jego ruiny robią dziś na nas wrażenie, tak musiało być ono kolosalne w czasach, gdy zamek powstał. Zawsze jestem pełna podziwu dla budowniczych, że w tak niełatwych warunkach, bez dźwigów i innego ciężkiego sprzętu potrafili wznieść budowlę ogromną i trwałą. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamek był w posiadaniu potężnego rodu magnackiego Tęczyńskich. Potem przejęli go Potoccy.
   Teraz gdy jest remontowany z funduszy gminy Krzeszowice. Jednak zamek ma wrócić do Potockich.
   Bardzo to smutne. Potoccy kilka lat temu odzyskali pałac w Krzeszowicach. Niestety nie remontują go i ten wpada w coraz większą ruinę. Podobnie będzie z zamkiem.
   Uważam, że gdy odbiorą gminie zamek powinni zwrócić wszystkie pieniądze włożone w jego remont.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 9. Znów krzyżują się nasze ścieżki :-) Zamek Tenczyn to jeden z najpiękniejszych podkrakowskich zamków, jakie widziałam, imponujący wielkością i położeniem, widoczny z daleka. Kiedyś wybrałam się na pieszą wycieczkę: Krzeszowice - Tęczynek - zamek Tenczyn w Rudnie - Wola Filipowska, niezapomniane, przeżycia, i jeszcze była piękna wiosna, kwitły kasztany. W zimowej szacie prezentuje się pięknie, wspaniałe zdjęcia oddają klimat tego zimowego, nastrojowego dnia. Ciekawe, czy jest już dostępny do zwiedzania - muszę poszukać informacji i niedługo znów się tam wybiorę; za mojej wizyty był niestety zamknięty.
  Serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam w Krzeszowicach. Chciałam zobaczyć pałac Potockich i w parku kwitnące, ogromne drzewa magnolii i surmii bignoniowej. Pałac zobaczyłam. Na jego tragiczny widok popłynęła mi łezka.
   Niestety kwitnących drzew nie mogłam nigdzie znaleźć. Pewnie je wycięto. Byłam w Tęczynku. Tam jest drewniana dzwonnica. Muszę Ci powiedzieć, że jestem też fanką architektury drewnianej.
   Hmm, przyznaję, że nie znam dalszej trasy. Musi być piękna skoro ją tak dobrze pamiętasz.
   Zamek nie jest dostępny do zwiedzania. Wszystkie okna jakieś dziury zostały zamurowane, a wspięcie się wyżej grozi co najmniej kalectwem, bo ściany zamku się sypią. Teraz spacer dookoła zamku jest prawdziwą przyjemnością. Pobudowano przypory murów obronnych i tym samym wycięto wszystkie chaszcze rosnące tuż przy murach. Przypuszczam, że szłaś tą wąską ścieżką a wszędzie rosły dzikie róże i pędy kolczastej akacji. Ja też bardzo czekam na jego otwarcie.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 10. Bardzo dobry, serii z zdjęcia. I podobnie jak szczególnie 3 i 4 z kolor czerwony podkreślając w biały śnieg.

  Pocałunki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ventano, bardzo dziękuję za Twoje uwagi.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 11. Lovely winter photos, Lucia! I hope the snow will soon melt. Here we still have snow too.

  Have a nice evening

  OdpowiedzUsuń
 12. To wspaniały zamek i jest wart tego, że go często odwiedzasz. Ma swoją historię, no i sam się ciekawie prezentuje. Świetnie go pokazałaś na zdjęciach swoich no i dodanych z internetu. Muszę się tam wreszcie wybrać :). Miło, że nie musisz martwić się o sarenki i często je widujesz. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Specjalnie dodałam zdjęcia z Internetu aby każdy miał lepsze o zamku wyobrażenie.
   Kiedy wiosną pojedziesz do Krakowa to koniecznie zjedź z autostrady na Grojec i Krzeszowice.
   Po spacerze wokół zamku, znowu możesz wrócić na autostradę albo jechać do Krakowa przez Krzeszowice. Niestety, nie znam tej trasy.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
  2. Czy zaglądałaś u mnie, kto kryje się pod "tutaj" :)

   Usuń
  3. Łucjo chodzi o mój post i zdanie pod zdjęciami z linkiem "Jeżeli zainteresowała Was ta katedra, to zajrzycie jeszcze (link -tutaj) :)))

   Usuń
  4. O Boże, wczoraj Ada, dzisiaj Ty.
   Grażko, wczoraj byłam tak zawstydzona, że nie potrafiłam napisać komentarza.
   Nie spojrzałam dzisiaj u Ciebie na TUTAJ bo byłam zmartwiona Twoją wiadomością o bolącej nodze. Z łezką w oku pisałam komentarz.
   Jutro odkryłabym Twój link, ponieważ zawsze po kilka razy wchodzę na Twój ostatni post i podziwiam cudowne zdjęcia.
   Grażynko, bardzo, bardzo dziękuję.
   Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie:)

   Usuń
  5. Wczoraj pisząc mój post zaglądałam do internetu żeby poszukać wiadomości o katedrze. Natrafiłam na Twój post, którego nie komentowałam, bo mnie nie było czasowo na blogu, więc postanowiłam tak skomentować, jak zrobiłam. Nie martw się moim biodrem, wystarczy, że ja się bardzo źle z tym czuję. Nie mogę za dużo chodzić, a wiesz co to znaczy jak się gdzieś jedzie i chce robić zdjęcia. Pozdrawiam.

   Usuń
  6. To jest biodro? Czy czeka Cię zabieg operacyjny?
   Myślami będę przy Tobie. Tak bardzo Ci współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
   Moc pozdrowień.

   Usuń
  7. Być może tak, ale terminy są bardzo odległe :(((

   Usuń
 13. Wspaniała fotorelacja.....

  Pozdrawiam Łucjo....

  OdpowiedzUsuń
 14. Fabulously beautiful, Lucia!
  Hopefully spring will come soon :)

  Hugs!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten zamek jest niesamowity!!!Zakochałam się w tym miejscu!!!Ma wszystkie atuty:mroczny,romantyczny,wyjątkowy,wielki!!!niesamowity.Ależ nasza Polska jest piękna!!!Muszę,koniecznie muszę odwiedzic to miejsce!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam do niego ogromną słabość. A co do piękna naszego kraju? Masz stuprocentową rację.
   Jest tyle cudownych miejsc, które chciałabym zobaczyć, tylko życia braknie.
   W życiu wyznaję zasadę Carpe Diem ... staram się łapać chwilę i poznawać wszystko co mijam po drodze...
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 16. Raz jechałam ze Świeradowa do Krakowa (wyszedł rym częstochowski) A4 jednak zamku nie pamiętam. Jednak autostradę, którą trudno tak nazwać aż nadto. Najgorsza i najdroższa w Polsce i najwolniejsza, szczególnie w korku pod Krakowem.
  Zamek piękny, nie omieszkam go odwiedzić gdy będę w pobliżu. U mnie jeszcze nic z ziemi nie wykluło się. Śnieg też pada i topnieje, a słońce świeci o zachodzie, a potem pełnia księżyca, a rano zadymka. Pewnie jutro powtórka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jadąc do Krakowa około 20 kilometrów przed zjazdem po lewej stronie na wyniosłym wzgórzu jest zamek Tenczyn. Zgadzam się z Tobą co do autostrady A-4. Jest najdroższa, najczęściej na wielu odcinakach remontowana od Katowic do Krakowa. I te okropne kolejki przy bramkach. Dosłownie horror. Z drugiej zaś strony jazda drogą Katowice - Kraków to kolejny horror. Non stop ograniczenia prędkości.A zamek faktycznie jest bardzo ciekawy.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 17. Zamki uwielbiam , a TEN w białej szacie wyglada uroczo. Nie chciałabym by znowu mnie zasypało ale zdjecia zimowe są piekne :)
  Okolica zamku jest bajkowa, piękny krajobraz.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam nadzieję, że będzie bardziej zasypany ale dobre i to...
   Ten przepastny jar i wioska hen w dole wygląda bajkowo.
   Mnie też się podobało.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 18. Piękne zimowe zdjęcia , ale chyba już ostatnie w tym roku :-)
  Pozdrawiam serdecznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że ostatni śnieg w tym roku.
   Co do zdjęć? ma jeszcze jeden zamek w zimowej szacie.
   Jest to zamek Ogrodzieniec, Orle Gniazdo.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 19. Kaunis linna ja hienoja kuvia. Mukavia Maaliskuunpäiviä sinulle

  OdpowiedzUsuń
 20. Łucjo, piękne zdjęcia! Lubię Twoje "ruiny" zamków:) Tak ciekawie o nich piszesz i pokazujesz ich piękne zdjęcia. Bardzo dziękuję za kolejną inspirację do wycieczki. Ruiny potężne i jak stare! Obojętnie o jakiej porze roku zawsze wyglądają majestatycznie, a do tego urokliwa okolica. Nie znam tych ruin, ale widzę, że warto je zobaczyć.
  Sarenki przyzwyczajone do karmienia, zawsze będą zaglądały do Was:) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo.
   A co do sarenek? cieszę się z każdej ich wizyty.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 21. Wspaniały post Lusiu! Niesamowity jest ten zamek! No i zaskoczyłaś mnie śniegiem! Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 22. Es precioso y con la nieve me encanta. Muchos besos.

  OdpowiedzUsuń
 23. Interesting story and wonderful photos of the castle in the snow !

  OdpowiedzUsuń
 24. Beautiful! But it must be so cold!

  OdpowiedzUsuń
 25. Zamek w Rudnie jest piękny o każdej porze...Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ale tam masy piękne tereny. Sama ie wiem, w którym krańcu Polski jest najpiękniej. Mnie podoba się wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 27. Your snow photos are so scenic and I love seeing the Deer.

  OdpowiedzUsuń
 28. Piękne okolice, co do sarenek to mają z Tobą jak w raju, szczęściary :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się, że sarenki przychodzą pod mój ogród.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 29. Uwielbiam oglądać zamki, pięknie wkomponowane w teren są wspaniałym tematem dla malarzy, artystów.
  bardzo ciekawy wpis.Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bardzo lubię zamki, pałace. Ten jest pięknie położony.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 30. Winter is there again, Lucja. I love these fairytale landscapes and the paintings you found to show us the history, thanks!

  OdpowiedzUsuń
 31. Piękne kadry. Jakoś zima mnie ominęła w tym roku z wyjątkiem trochę bieli w okolicy świąt, tym bardziej z przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia.
  :))

  OdpowiedzUsuń
 32. Może nawet lepiej oglądać ruiny zamków w zimie, bo wtedy nie widać tych zniszczeń, gdyż są przysypane śniegiem.
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważyłam, że wszelkie zabytkowe budowle lepiej są widoczne.
   Brakuje liści.
   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 33. Beautiful pictures ! As always !
  Have a nice day !
  Anna

  OdpowiedzUsuń
 34. Ileż ja tam razy byłem ;) A taj piękne go ujęcia nie mam :( Widać, że warto było :)
  Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, Krzysztofie usłyszeć coś takiego z twoich ust, to ogromny komplement.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 35. Nie byłam tam jeszcze , dlatego chetnie obejrzałam i poczytałam, masz racje w Polsce jest wiele takich pieknych miejsc, które warto zwiedzić, piekne zdjęcia, pozdrawiam i dbaj dalej o sarenki bo niestety w marcu jak w garncu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś tutaj dotrzesz.
   U Ciebie też są śliczne sarenki:)

   Usuń
 36. Zamek wygląda powalająco, w tej zimowej odsłonie wygląda jak kadry z filmu fantasy;)

  OdpowiedzUsuń
 37. Wonderful interesting pictures!
  All the best
  Hug Crissi

  OdpowiedzUsuń
 38. Co za piękne zdjęcia ale tez obiekt cudny
  j

  OdpowiedzUsuń
 39. Zamek otulony białym puchem wygląda bajecznie, piękne ujęcia:) Jak dobrze, że sarenki mają taką stołówkę:)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 40. Piękne miejsce:) Jedno ze zdjęć wygląda jakby to były takie bardzo mroczne ruiny - fantastycznie:)
  pozdrawiamy :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Takie miejsca o każdej porze roku fascynują, a kiedy dołączyć do tego wyobraźnię...
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 42. Uwielbiam takie widoki w zimowej szacie , są na prawdę bajkowe, szkoda że nie jestem tak mobilna jak Ty .
  Krokusom to chyba się nic nie stanie w tym śniegu i nie zmarzną . Jest księżyc w pełni taka'' garncowamarcowa zupa ;)'' utrzyma się pewnie przez najbliższe 2 tygodnie od pełni , na piękną ,pachnącą i kolorową wiosnę jeszcze zdążymy zapolować :).Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Bardzo ładnie wygląda w zimowej szacie, chociaż dla mnie najpiękniejsze i tak pozostają sarenki :):)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Mało w Polsce "kompletnych" zamków, a te, które są cieszą oko! Zima wyjątkowo piękna u Ciebie, czasu jak zwykle mało....
  Świetne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie dzisiaj i wczoraj padał śnieg. Jest totalne błotko.
   Oby wiosna przyszła jak najszybciej.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 45. Zimą również super się prezentuje:) Mnie jednak najbardziej podoba się jesienią zamek Tenczyn!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś, mnie się podoba o każdej porze.
   czekam, aż będę mogła wejść do środka.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 46. Bajkowe widoki Łucjo:) A Wiosna już w drodze:) - u nas cieplutko i słonko świeci:) Pozdrowienia serdeczne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję.
   U mnie przez dwa dni pada mokry śnieg.
   Jest bagienko.
   Pozdrawiam:)

   Usuń
 47. Lovely shots - nice snowy views!

  OdpowiedzUsuń
 48. Oglądałam te piękne zimowe pejzaże, smakowałam je powolutku i myślałam: - Boże, jakie wspaniałe obrazy ta dziewczyna aparatem fotograficznym maluje! I Tobie samej musiała przyjść do głowy myśl taka, że to nie zdjęcia, a obrazy Ci spod migawki wyszły, skoro z pracami Vogla je zestawiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 49. Oj Damo,
  Bardzo dziękuję za miłe słowa. Moim zdjęciom wiele brakuje.
  Pokazuję prace Vogla, by było wyobrażenie jak zamek wyglądał 100 lat temu.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 50. cudowny wpis ... gratuluję zdjęć i wiedzy

  OdpowiedzUsuń
 51. Lusi masz oko do prześlicznych widoków,jestem oczarowana Twoim wpisem.
  Serdeczności najmilsze Lusi :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Przyprószony śniegiem wygląda jak z bajki.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawiony ślad.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...